jak znalezc idealnego partnera

Jak znaleźć idealnego partnera? 5 najlepszych porad

Znaleznie idealnego partnera nie jest łatwe. Nie każdy ma szczęście i nie każdy ma kogoś, z kim może spędzić całe swoje życie. Ale ważniejsze od tego, jest to, aby mieć partnera, który będzie dla ciebie odpowiedni, któs przy kim będziesz czuć się spełniona i szczęśliwa. W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć idealnego partnera. Jakie cechy powienien on mieć, abyś miała pewność, że jest idealny. Nikt nie jest idealny, ale dzięki tym cechą, dowiesz się że masz szczęście, że trafiłaś na taką osobę.

1. Musicie być razem szczęśliwi

Szczęście jest najważniejszą rzeczą. Możesz być zdrowa, ale co ci po tym, jeśli nie masz kogoś, przy kim możesz czuć się wesoła i spełniona. Dlatego, jest to pierwsza rzecz na tej liście.

Skąd masz wiedzieć, czy czujesz się szczęśliwa u boku twojego partnera? Założmy, że nocami nie musisz siedzieć sama i oglądać telewizji, bo twój partner jest przy tobie i robicie to razem. Nie idzie co wieczór do kumpli na mecz i nie uważa ich za ważniejszych od ciebie. To jeden z powodów, dla których możesz być pewna, że masz świetnego faceta, dla którego jesteś ważna.

Co jeśli nie czujesz się przy nim szczęśliwa i zanudzona? Jeśli masz taką sytuację i czujesz to, uważam że nie jesteś z odpowiednią osobą. Nie wszystko jednak stracone, możesz z nim porozmawiać i spróbować zmienić jego zachowanie. Powiedz mu, o tym że nie jesteś już z nim więcej szczęśliwa i pora na to aby coś zmienić w waszym związku, zanim będzie za późno.

Nie musisz kończyć z nim od razu związku, jak napisałem wyżej, możesz zachęcić go do zmiany i powiedzieć co powinien w sobie zmienić. Pamiętaj tylko o tym, aby nie wymagać od kogoś więcej, niż ty sama możesz dać. Jeśli ty także, nie jesteś w stanie sprawić aby on był szczęśliwy, to dlaczego on miałby dać radę? Wymagaj od innych, jeśli sama dajesz im to, czego chcesz od nich.

2. Powinien mieć podobne podejście do życia

Podobne podejście do życia, jest bardzo ważną cechą idealnego partnera do życia. Dzięki temu, unikniecie wielu niepotrzebnych kłótni i będziecie czuli się przy sobie razem dobrze. Jeśli on będzie miał inne oczekiwania od życia niż ty, to daleko razem nie zajdziecie. Dlaczego jest to tak bardzo ważne?

Powiedzmy, że ty oczekujesz od życia tego, aby żyło ci się dobrze i nie mieć jedynie problemów z pieniędzmi. Twój partner natomiast, nie zna limitów i chciałby nowy dom, inne samochody. Jeśli nie będziesz szła za jego wymaganiami, to zapewne zostawi cię w przyszłości dla innej, ponieważ nie jesteś podobna do niego. 

Upewnij się, że ty jak i twój partner macie te same oczekiwania od życia i wiecie co będzie dla was obu dobre. Porozmawiaj z nim na ten temat , aby dowiedzieć się od niego, czego wymaga od życia i jak widzi swoją przyszłość. Sprawdź, czy współgra to z twoimi marzeniami i czy macie szansę na kochającą się parę, która wspólnie będzie dążyć do tego samego celu.

3. Macie ze sobą wiele wspólnego

Wspólne zainteresowanie to coś, co musi mieć każda para. Bez tego, nie ma po prostu idealnej pary – choć i tak, nie ma takiej. Dlaczego, wspólne zainteresowania to coś, co musicie mieć w związku? Ponieważ, dzięki temu macie na przykład idealne rozwiązania na wspólnie spędzany czas.

Załóżmy, że na przykład, razem interesujecie się bieganiem. Dzięki temu, może robić to wspólnie, możecie razem ustalać sobie cele. Na przykład, dzisiaj przebiegniemy 10km, bez przerwy. W tym miesiącu pobiejmy swój rekord na 100m. 

Nie musicie interesować się akurat sportem, załóżmy że razem lubicie czytać literaturę, dzięki temu, możecie czytać na zmianę, wymieniać się książkami. Wspólnie się rozwijacie. 

Jak już pewnie zauważyłaś, posiadanie wspólnych zajęć, niesie ze sobą masę korzyści, od pomagania sobie, aż po przyjemnie spędzone chwilę. Zadbaj więc o to, abyście mieli ze swoim partnerem wiele wspólnego. Dzięki temu, wasz związek nie będzie kolejnym pustym związkiem, który jest skazany z góry na stratę. To jedna z najlepszych rzeczy, jaka może cię w życiu spotkać.

szczęśliwa para

4. Powinniście być w podobnym wieku

Czy wiesz, że według badań, facet powinien mieć młodszą kobietę, jeśli chce mieć z nią stabilny związek? Nie ja to wymyśliłem, ale na to wychodzi. Czy to oznacza, że masz znaleźć sobie starszego faceta, bo inaczej nie wyjdzie ci związek i szybko się rozpadnie? Absolutnie nie, najważniejsze jest to, abyście razem byli w podobnym wieku. Zapewne znasz pary, gdzie kobieta jest młodsza o 14 lat, lub facet jest o wiele młodszy. 

Ale, czy takie związki trwają długo? Niektóre owszem, zgadzam się, ale większość się rozleci. Pozostawmy pytanie na temat ‘czy to jest tylko dla kasy’ na kiedy indziej. W tej sytuacji chodzi o to, że przez zbyt dużą różnicę w związku, druga osoba szybko się postarzeje. Facet przestanie domagać w seksie, a kobieta nie będzie już tak ponętna.

Aby zapobiec takiej nieprzyjemnej sytuacji, warto zadbać o to, abyście mieli podobny wiek. Załóżmy że maksymalnie różni was 3-4 lata, to nie jest za duża różnica, nie odczujecie jej. Możesz probować być ze starszym o 10 lat facetem, albo o wiele młodszym. Ale pamiętaj o wymienionych wyżej wadach takiego rozwiązania.

Jestem tylko tutaj po to, aby pomóc ci podjąć dobrą decyzję. Jeśli jesteś już w związku z dużą różnicą wieku, to nie myśl, że próbuję cię od tego odwieść. Jeśli spełniacie wyższe punkty, to nie wątpie w to, że macie razem szansę, na stworzenie długiego i stabilnego związku.

5. Jest pozytywnie nastawiony 

Wałkowałem to już nieraz, na tej stronie. Nikt nie przepada za towarzystwem osoby, która wszystko widzi tylko i wyłącznie w czarnych kolorach i nie potrafi cieszyć się z tego co dzieje się tu i teraz. Dlatego, ważne jest, abyś nie spędziła życia z taką właśnie osobą. Osobą, która będzie ciągle widziała wszystko negatywnie. 

Jeśli będziesz z taką właśnie osobą, to zapewne będzie ciężko, abyś i ty widziała świat w różowych kolorach. Oczywiście, nie zawsze jest kolorowo, ale warto mieć przy swoim boku partnera, który sprawi że nie będziesz się czuła smutna i zrozpaczona. 

Skąd wiedzieć, że twój facet, nie jest negatywną osobą? Na przykład po jego codzinennym zachowaniu, czy ciągle narzeka na wszystko, czy zamiast cieszyć się z dobrej pogody on tylko narzeka i narzeka. Niestety są tacy ludzie i przebywanie z nimi nie jest dla nikogo niczym przyjemnym. Czy chciałabyś więc, spędzić z taką osobą całe swoje życie? Nie sądzę.

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+