jak poznać że podobam się dziewczynie

Jak poznać, że podobam się dziewczynie? 8 znaków, że wpadłeś jej w oko

Jest wiele sygnałów wysyłanych przez dziewczyny, które pokazują ich zainteresowanie chłopakiem. W tym poście dowiesz się, jak poznać że podobasz się dziewczynie, oraz, jakich sztuczek używają do tego, aby dać ci silne sygnały zainteresowania twoją osobą.

Jak poznać, że podobam się dziewczynie?

Do najczęstszych sygnałów należą: ładny uśmiech, flirtowanie, komplementowanie, chęć spędzania czasu razem.

Oczywiście, nie są to wszystkie znaki wysyłane przez dziewczyny, dlatego przeczytaj także resztę z nich.

Oto lista sygnałów jakie dają dziewczyny, aby pokazać, że chłopak im się podoba i są nim zainteresowane. Każda dziewczyna jest inna, ale zazwyczaj, wiele z nich używa tych samych sztuczek.

Kręci włosy palcem

Kiedy dziewczyna jest tobą zainteresowana, często będzie owijać sobie swoje włosy wokól palca. Ma to na celu pokazanie ci, że jesteś dla niej atrakcyjny i że jej się podobasz – nieraz oznacza to, że wzbudzasz w niej pożądanie. Dziewczyna często uśmiecha się przyjemnie wykonując tę czynność.

Ładnie się do ciebie uśmiecha

Zapewne nieraz doświadczyłeś już tej zagrywki, dziewczyna robi to po to, aby pokazać ci w wyraźny sposób, że jej się podobasz. Nie jest trudno odróżnić zwyczajny uśmiech, od takiego, który mówi ci, że coś jest na rzeczy.

Oczywiście, jak wspomniałem na początku artykułu, każda dziewczyna jest inna i może okazywać zainteresowanie facetem w inny sposób. Dlatego zawsze należy upewnić się, czy uśmiech jest szczery, czy po prostu ją czymś rozbawiłeś.

Jeśli jednak uśmiecha się ona do ciebie podczas zwykłej rozmowy, to jest to silny znak, że naprawdę cię lubi, a na pewno, czuje się dobrze podczas rozmowy z tobą.

Zaczyna z tobą flirtować

Ten sposób należy do śmiałych dziewczyn, które nie boją się zagadać do chłopaka i postawić sprawę jasno –  po prostu, zaczyna cię sama podrywać. Często dziewczyna zacznie cię wypytywać o różne rzeczy i nawet gdy będziesz zanudzał, to uda że jest to zajmująca rozmowa.

Podczas takiego flirtu, dziewczyna często pokaże ci, że czuje się przy tobie dobrze: zacznie się uśmiechać, rozsiądzie się wygodnie, może także zacząć kręcić palcem włosy, jak wspomniałem w wyżej wymienionym punkcie.

Mam nadzieję, że nie jest to dziewczyna której nie lubisz, lub jest brzydka. Takie przypadki są najgorsze, brzydka dziewczyna zaczyna cię sama podrywać, a ty nie jesteś nią kompletnie zainteresowany. Jeśli będziesz pewny że taka dziewczyna chcę z tobą być, to po prostu powiedz jej, że nie jesteś nią zainteresowany, po co robić jej nadzieję.

Często do ciebie zagadauje

Jeśli podobasz się dziewczynie, to często będzie ona do ciebie zagadywać. Gdy zobaczy że jesteś sam, lub jesteś czymś zajęty, to ona podejdzie do ciebie i zacznie z tobą rozmawiać, nawet o zwykłych błachostkach, aby po prostu pokazać ci, że jesteś osobą, z którą lubi spędzać czas.

W takiej sytuacji, zawsze znajdzie ona jakiś temat do tego, aby po prostu z tobą pogadać i zabrać ci czas –  zwrócić na siebie uwagę. Dziewczyny zawsze znajdą jakiś temat do rozmowy, czy to opinia na temat jej nowej fryzury, ubrania, albo tego jak się dzisiaj czujesz, bądź czy oglądałeś jakiś serial.

Dostajesz od niej komplementy

Gdy spodobasz się dziewczynie, zaczniesz od niej dostawać komplementy podczas konwersacji z nią. Mogą to być takie błahostki jak to, że ładnie pachniesz, masz dobry gust co do ubrań, albo będzie chwalić twoje poczucie humoru, nawet jeśli nie znasz się na żartach.

Krótko mówiąc, będzie dawała ci komplementy nawet wtedy, kiedy na nie nie zasługujesz. To trochę słabe, no ale cóż, każdy ma swój styl na podryw. 

Zawsze ma dla ciebie czas

Zauroczona tobą dziewczyna, zawsze znajdzie dla ciebie czas. Spotkanie z koleżankami, wypad ze znajomymi? Ona i tak wybierze ciebie i będzie chciała spędzić swój wolny czas, tylko z tobą. Taka dziewczyna to skarb, musi jej naprawdę na tobie zależeć, jeśli pomimo różnych opcji, zawsze wybierze ciebie i znajdzie czas dla was.

Pytanie tylko, czy ty też jesteś w stanie zawsze znaleźć czas dla dziewczyny, która świata poza tobą nie widzi. Jeśli ty też jesteś w stanie zrezygnować dla niej ze spotkania z kolegami i spędzić wspólnie czas nie z nimi, a z nią, to świetnie trafiła. Dobrze mieć osobę, która zawsze ma dla ciebie czas i można się z nią spotkać.

Zaczepia cię na Facebooku

Prosty sposób, aby pokazać komuś, że jest tobą zainteresowny. Wystarczy wejść na profil danej osoby i ją zaczepić. Wtedy, ta osoba dostanie powiadomienie i zobaczy że została przez ciebie zaczepiona. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to tutaj masz poradnik, jak zaczepić kogoś na Facebooku.

Jeśli dziewczyna wysłała ci zaczepkę na Facebooku, to zapewne, jest tobą zainteresowana. Jak na to odpowiedzieć? Jeśli ty też jesteś nią zainteresowany, to możesz do niej napisać – jeśli ona tego jeszcze nie zrobiła. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to sprawdź post na temat: jak zacząć rozmowę przez internet

Rozmawia na twój temat z koleżankami

Jeśli podobasz się dziewczynie, to często będzie plotkowała na twój temat ze swoimi koleżankami, nawet w taki sposób, żebyś specjalnie był tego świadkiem. Dzięki temu, możesz podsłuchać i dowiedzieć się, że one o tobie rozmawiają – tak to bywa z dziewczynami.

W sumie, to faceci robią podobnie, również rozmawiają na temat dziewczyn, chwaląc ich sylwetkę, urodę i tak dalej. Jak widać, my mężczyźni, okazujemy zainteresowanie kobietą bardzo podobnymi sposobami jak one. 

Oznaki zainteresowania nieśmiałej dziewczyny

Nieśmiałe osoby nie są otwarte na nowe osoby, mają problemy z nawiązywaniem kontaktów, często są także małomówne. Jak więc możesz dowiedzieć się, czy nieśmiała dziewczyna jest tobą zainteresowana, przecież nie podejdzie do ciebie i nie zacznie z tobą flirtować. Nie zrobi tego, bo po prostu się wstydzi, boi się odrzucenia, lub nie wie jak zacząć.

Poniższe sygnały, pomogą ci rozszyfrować to, czy nieśmiała dziewczyna jest tobą zainteresowana i czy jej się podobasz. Pamiętaj, że jeśli ona jest nieśmiała, to ty musisz zrobić ten pierwszy krok, bo inaczej nic z tego nie będzie, ona sama tego nie zrobi.

Unika wzroku

Nieśmiała dziewczyna często będzie unikała kontaktu wzrokowego. Kiedy ty się na nią spojrzysz, to ona szybko odwróci swój wzrok, ponieważ wstydzi się na ciebie patrzeć, gdyż coś dla niej znaczysz. Zapewne wie, że jeśli ty się na nią spojrzysz, to domyślisz się, że jej się podobasz, albo podejdziesz do niej i zaczniesz rozmowę, a ona może jeszcze nie być na to gotowa i nie wie co zrobić w takiej sytuacji.

Gdyby nie była tobą zainteresowana, to nie powinna mieć problemów z patrzeniem na ciebie, ponieważ nie obchodziło by ją to, co sobie pomyślisz. Jeśli dziewczyna patrzy na ciebie i się uśmiecha, to podobasz się jej. Wspominam o tym, ponieważ poruszyłem już ten sygnał w powyższych punktach.

Rumienieje przy tobie

Wstydliwa dziewczyna której się podobasz, będzie robić się zarumieniona gdy do niej podejdziesz i zaczniesz z nią flirtować. Może tak być również w sytuacji, gdy po prostu sobie przy niej stoisz, bo na przykład masz coś do załatwienia, lub czekasz na coś.

Jeśli rozmowa będzie się wiodła dobrze, to zapewne przejdzie jej ten rumieniec i zacznie być przy tobie bardziej pewna. Natomiast, z początku rozmowy może być nieśmiała i pokazywać mało zainteresowaną. 

Robi się przy tobie nerwowa

Gdy zaczniesz rozmowę z dziewczyną której się podobasz, może ona być zestresowana. Dzieje się tak dlatego, że coś dla niej znaczysz i może nie wiedzieć, w jaki sposób ci to pokazać, dlatego będzie zestresowana i może się gubić w tym co mówi. 

Po wkręceniu się w rozmowę z tobą, powinno jej przejść, szczególnie jeśli jesteś kimś, kto potrafi rozmawiać z ludźmi. Ale co jeśli jej nie przejdzie i dalej będzie ona w stresie? Najlepiej odpuść na tę chwilę, zagadaj do niej kiedy indziej, lu po prostu na portalu społecznościowym –  ewentualnie poproś ją o numer telefonu, jeśli nie znasz jej jeszcze. To będzie dla niej wygodniejszy sposób komunikacji na początek, niż rozmowa twarzą w twarz.

Sekretnie się uśmiecha

Dziewczyna której się podobasz, będzie dawać ci znak zainteresowania serdecznym uśmiechem. Dziewczyna która jest nieśmiała, będzie się do ciebie także uśmiechać, ale może szybko unikać wzroku, tak jak to było wspomniane w pierwszym punkcie.

Zapewne wie, że uśmiechem może pokazać ci, że wpadłeś jej w oko. Ze względu na to, że jest ona nieśmiała, może jednak przestać się uśmiechać, gdy się na nią popatrzysz. Może ty nie odwzajemniłeś tego uśmiechem, albo tego nie zrozumiałeś i dopiero teraz gdy czytasz ten post, dowiedziałeś się, co znaczy uśmiech dziewczyny w twoją stronę.

Jeśli ona tobie też się podoba, to odwzajemnij to swoim uśmiechem, dasz jej znak, że ona też jest dla ciebie atrakcyjna.

Lajkuje twoje zdjęcia

Jeśli dziewczyna lajkuje twoje zdjęcia, może to oznaczać, że jej się podobasz. Może do ciebie napisać i zacząć rozmowę, ale jeśli jest wstydliwa, to może mieć obawy odrzucenia i tak dalej. 

Gdy widzisz, że dziewczyna notorycznie daje ci lajka, lub serduszko na Instagram, to może coś być na rzeczy. Jesteś nią zainteresowany? Wykonaj pierwszy krok i napisz do niej – inaczej nic może z tego nie wyjść.

Oznaki braku zainteresowania dziewczyny

No dobrze, dowiedziałeś się już tego, w jaki sposób dziewczyny pokazują zainteresowanie chłopakiem, który im się podoba. Ale co, jeśli dziewczyna nie jest tobą zainteresowana? Jak możesz się tego domyślić?

Wiesz, to nie jest takie trudne, jest to nawet łatwiejsze do rozpoznania niż to, że podobasz się dziewczynie. Oto sygnały które świadczą o tym, że dziewczyna nie jest tobą zainteresowana – nie podobasz się jej. 

Nie odpowiada na twoje wiadomości

Mocny znak tego, że dziewczyna nie jest zainteresowana twoją osobą. Po prostu olewa twoje wiadomości i nie ma chęci z tobą pisać. Może być tak z wielu powodów: ponieważ nie jesteś dla niej atrakcyjny, nie przepada za tobą gdyż jesteś nachalny i przesadzasz z wysyłaniem wiadomości, piszę z kimś innym.

Jeśli minie dzień a ona dalej nie odpisuje, to możesz dać sobie spokój, lub zapytać się jej, co zrobiłeś nie tak, że nie odzywa się do ciebie. Może nie ma na to czasu, wkurzyłeś ją czymś, piszę z innym chłopakiem. Jeśli będziesz dla niej irytujący, to zapewne sama cię zablokuje i na tym się skończy. Pamiętaj więc o tym, aby nie być nachalną osobą.

Zawsze jest zajęta

Próbujesz się z nią umówić, a ona ciągle zmienia termin, lub mówi że źle się czuje i nie może? Zapewne nie chce się z tobą umawiać. Może po prostu cię lubi i nie chce dać ci do zrozumienia, że między wami nic nie będzie. Powinna od razu ci powiedzieć w takiej sytuacji, że możecie być tylko przyjaciółmi, a nie starać się cię spławić.

Jeśli cię to spotyka, to radzę się jej zapytać, co naprawdę jest powodem do tego, że nie ma dla ciebie nigdy czasu. Być może, powód jest inny niż to, że nie chce z tobą być.

Odrzuca cię

W takiej sytuacji, nie ma co się starać o dziewczynę (no chyba, że jesteś uparty). Jeśli ona ma cię gdzieś i nie chcę z tobą pisać, spotkać się lub cokolwiek innego, to daj sobie spokój z taką dziewczyną – wasza miłość nie będzie nigdy prawdziwa. 

Poświęć ten czas na taką dziewczynę, która cię doceni i znajdzie dla ciebie czas. Odrzucenie może boleć, ale taki jest ten świat, bądź silny i nie rozczulaj się nad tym. Znajdź sobie jakieś zajęcie, aby szybciej o niej zapomnieć. Dziewczyn jest cała masa, więc jeszcze znajdziesz taką, w której się zakochasz. Szkoda tracić czasu na kogoś, kto ma twoje uczucia gdzieś.

Rozmawia z tobą o innych chłopakach

Jeśli rozmawia z tobą o innych facetach, to zapewne traktuje cię po prostu, jako swojego przyjaciele. Traktuje cię jak kogoś, komu może zaufać, lub może to być twój kolega i chcę, abyś ją z nim zapoznał. Nie oznacza to, że ty nie masz u niej szans, może po prostu tak cię lubi, że nie myśli o związku, tylko jesteś dla niej zwykłym przyjacielem. Możesz się więc starać, aby było z tego coś więcej.

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+