jak byc szczesliwym singlem

Jak być szczęśliwym singlem? 4 sposoby na bycie szczęśliwym

Bez względu na to, czy jesteś singlem czy w związku, najważniejsze jest to, abyś był szczęśliwy. To, że jesteś samotny, nie musi od razu oznaczać, że masz być nieszczęśliwy do końca życia. Są sposoby, które pokażą ci, że możesz być samotny i zadowolony ze swojego życia. W tym poście dowiesz się, jak być szczęśliwym singlem. 

Dlaczego jest coraz więcej singli?

Zanim przejdziemy do tego, jak cieszyć się z bycia samotną osobą, poruszmy to, dlaczego coraz więcej osób wybiera bycie singlem niż związek.

Osoby, które wybierają bycie singlem, zazwyczaj chcą pokazać innym to, że są one niezależne, potrafią sobie poradzić w życiu samotnie. Nieraz decydują się na taki krok ponieważ, lubią być same, na przykład dlatego, że nikt nie może za nich decydować. 

Ludzie będący w związku, często muszą podejmować większość decycji wspólnie (jeśli nie każdą). Ponieważ są parą, to jakie kupią łóżku, lub na jaki kolor pomalują ścianę w pokoju, musi zostać zaakceptowane przez obu partnerów. 

Jeśli jesteś samotny, to tylko ty decydujesz o tym, co zrobisz ze swoim pokojem, meblami. Nikt nie powie ci, o której godzinie masz wrócić do domu, z kim masz się nie spotykać i tak dalej – rozumiesz już o co chodzi.

Są też jednak wyjątki, są to osoby, które nie wybrały bycia singlem, samotni są tylko dlatego, że po prostu nie mogą poradzić sobie ze znalezieniem partnera, lub partnerki.

Dlaczego tak się dzieje? Cóż, ciężko tutaj jednocznacznie odpowiedzieć, ale jest kilka powodów, przez które ludzie są singlami i nie mogą sobie poradzić ze znalezieniem partnera.

Jednym z nich jest to, że nie dbają o siebie. Nie tylko nie zwracają uwagi na sposób w jaki się ubierają np. bez gustu, lub w brudne ubrania,ale także to, że nie uprawiają sportu, przez co są otyli, nie myją się wystarczająco często, przez co czuć od nich nieprzyjemny odór.

Kolejnym z powodów może być to, że ktoś nie potrafi być wierny partnerowi, przez co często kończy się jego związek i musi szukać kogoś od nowa, przez co może pozostać na dłuższy czas bez partnera. 

Oczywiście są także osoby, które nie potrafią znaleźć sobie partnera, np. są introwertykami zamkniętymi w sobie, nie wychodzą za często poza dom. Inni z kolei mogą być otwarci, ale nie wychodzi im flirt, zawsze palną jakąś głupotę, przez co rujnują swoją szansę.

To by było na tyle, jeśli chodzi o powody, dla których ktoś wybiera bycie singlem.

Jak być szczęśliwym singlem?

Oto sposoby na to, byś mógł w końcu zostać szczęśliwym singlem.

1. Korzystaj z tego, że masz czas dla siebie

To, że nie masz partnera oznacza mnóstwo czasu dla ciebie. Tak, możesz mieć pracę, która kradnie twój czas i nie masz go za wiele, ale i tak masz go więcej, niż osoby, które są w związku, dlatego, że twój czas jest tylko dla ciebie. 

Jak jednak można wykorzystać taki czas na coś, co faktycznie nie zmarnuje twojego czasu i sprawi, że będziesz lepszą wersją samego siebie? Możesz się uczyć nowych rzeczy, być aktywnym, podróżuj sobie po świecie – jeśli masz na to pieniądze, poza tym, sam wydasz mniej niż z partnerem.

Bycie singlem oznacza dla ciebie wolność, więc jeśli lubisz imprezować, to masz na to mnóstwo czasu, nikt ci tego nie zabroni. Polecam jednak zacząć jakieś bardziej rozwijające aktywności.

2. Ucz się nowych rzeczy

Zacznij uczyć się nowych rzeczy. Jakich? Na przykładd, jeśli nie znasz żadnych języków obcych, zacznij się jakiegoś uczyć, Angielski będzie dobrym wyjściem, ponieważ nie jest zbyt trudny.

Możesz pracować na swoją komunikacją z innymi osobami, aby być bardziej towarzyską osobą, jeśli masz z tym problemy.

Może nie potrafisz pływać? Dlaczego by nie zacząć się w końcu tego uczyć, zapisz się na basen i zacznij praktykować pływanie.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czego nowego chciałbym się nauczyć? Jeśli sobie na nie odpowiesz, to masz już pomysł na nową przygodę.

3. Zacznij uprawiać sport

Sport da ci endorfiny, które sprawią, że staniesz się bardziej szczęśliwy, dlatego, zamiast się zasmucać byciem singlem, zacznij uprawiać sport.

Nie wiem co lubisz, sam sobie na to odpowiedz. Ja na przykład lubię biegać, chodzić na siłownię, a także, jeździć na rowerze. 

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć nad swoim ciałem, to na YouTube znajdziesz mnóstwo poradników na ten temat. Zacznij wdrażać je w życie.

Kolejnym krokiem będzie dieta i trzymanie się treningów, pamiętaj, że dyscyplina jest najważniejsza. Motywacja jest tylko czasowa, a dyscyplina będzie z tobą na długo. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij robić trudne dla ciebie rzeczy.

4. Znajdź sobie hobby

Wyżej, poleciłem ci zacząć uprawiać sport, ale nie każdy musi to lubieć. Może ty jesteś na przykład artystą i lubisz tworzyć nowe rzeczy.

W takim wypadku, możesz zacząć uczyć się programowania, grafiki komputerowej, lub zacząć grać na gitarze. Ponownie zaznaczę, że na YouTube, znajdziesz wiele poradników, więc możesz zacząć każdę hobby, jakie tylko chcesz. Nie ma limitów.

Ważne jest to, aby hobby sprawiało ci frajdę i było czymś, co kochasz.

Jak pogodzić się z byciem singlem?

Załóżmy, że nie chcesz być singlem, co wtedy? Powinieneś zacząć nad sobą pracować, zmienić to jak się ubierasz, nauczyć się podrywać dziewczyny i tak dalej. Dopóki tego nie zmienisz, staraj się być pozytywnie nastawiony i nie poddawaj się. Oto kilka sposobów, które ci w tym pomogą.

1. Bądź dla siebie dobry

Jeśli jesteś samotny i nie możesz sobie znaleźć kobiety, lub faceta w zależności od twojej płci, to zapewne jesteś na siebie zły bo nie możesz tego zmienić.

Moją radą dla ciebie będzie to, abyś nie traktował siebie jako ofiary losu. Bądź nastawiony na to, że w końcu znajdziesz swoją drugą połówkę. Teraz jesteś samotny, ale praca nad sobą może to zmienić.

Jeśli będziesz twierdził że jesteś nikim i nie masz powodów do życia, to inni też będą cię negatywnie odbierać. Ludzią lubią pozytywne osoby, nie smutasów – pamiętaj o tym.

2. Nie trać czasu z toksycznymi ludźmi

To, z kim się zadajesz, ma ogromny wpływ na to, jaką osobą będziesz. Dlatego staraj się unikać ludzi, którzy są toksyczni. Takie osoby nie wprowadzą zazwyczaj niczego dobrego do twojego życia. 

Jak możesz rozpoznać takie osoby? Są ciągle negatywnie nastawione, namawiają cię do robienia rzeczy przez które możesz mieć problemy jak np. pobicie kogoś lub kradzież. 

Krótka mówiąc, te osoby będą zawsze po złej stronie. Unikaj ich i nie daj im cię zmienić, bądź pozytywną osobą i niewchodzącą w konflikty.

3. Nagradzaj siebie

Nagradzaj się aby być zmotywowanym do działania nad sobą. Jak możesz siebie nagradzać? 

Na przykład: jeśli uda ci się wykonywać treningi przez miesiąc, to kup coś sobie, po to, abyś nagrodził się tym że ciężko pracujesz nad lepszym sobą.

4. Myśl o pozytywach bycia singlem

Nieraz wspomniałem w tym poście zalety bycia singlem. Myśl o nich, jest ich dużo, są osoby które ci tego zazdroszczą. Osoby w związku mogą czuć się uwiązane jak na smyczy, a ty jesteś wolnym człowiekiem.

5. Pracuj nad sobą

Jeśli jednym w powodów dla których jesteś singlem jest to, że jesteś otyły, to możesz to zmienić jeśli tylko będziesz tego chciał. 

Jak? Zacznij ćwiczyć!

Możesz zacząć używać suplementów, aby pomóc sobie w budowaniu masy mięśniowej. Polecam ci sprawdzić produkt Bulk Extreme.

A co jeśli nie masz doświadczenia w podrywaniu kobiet? Możesz znaleźć jakiegoś coacha, który pomoże ci lepiej pisać i komunikować się z kobietami. 

Na początek jednak polecam zacząć od czytania blogów i filmów na YouTube. Nawet na tym blogu masz takie poradniki jak: rozpoczęcie rozmowy z dziewczyną przez internet, jak podobać się dziewczynom. Te poradniki pomogą ci na początek. 

Jeśli uznasz że znasz już podstawy, to wtedy pora zainwestować w jakiś kurs online, a najlepiej offline, abyś mógł na żywo przekonać się od trenera, jak poderwać kobietę.

Jeśli pomimo wszystko nie możesz pogodzić się z byciem singlem, możesz kliknąć przycisk poniżej, aby przejść na polecany portal randkowy i spróbować na nim szczęścia.

 👉 Odwiedź stronę dla singli

Zalety i wady bycia singlem

To niektóre wady i zalety tego, czy jesteś singlem bądź samotną osobą.

Zalety:

 • masz dla siebie więcej wolnego czasu
 • nie musisz się nikogo słuchać
 • możesz spotykać się z dziewczynami, chłopakami bez zobowiązań
 • życie samemu jest łatwiejsze
 • wydajesz mniej pieniędzy, bo nie musisz kupować prezentów

Wady:

 • spędzasz czas samotnie, jeśli nie masz znajomych
 • nie masz nikogo, kto może okazać ci miłość
 • w przyszłości możesz nie mieć dzieci
 • nie masz z kim wyjść na imprezę, spotkanie, ślub
 • musisz sprzątać sam dom, robić pranie
 • zostaniesz sam na starość

Związek czy singiel?

Cóż, to już zależy tylko i wyłącznie od samego ciebie. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi samotności i jest osobą potrzebującą kogoś przy sobie, to życie jako singiel, może być dla ciebie ciężkie. 

Są osoby które lubią spędzać czas w samotności i dobrze się z tym czują. Inne osobą wolą mieć zawsze kogoś przy sobie. Jaką osobą jesteś ty? Tylko ty znasz na te pytanie odpowiedź, mam nadzieję, że choć trochę ci tym artykułem pomogłem i jakoś teraz pójdzie.

Jeśli chcesz mieć dziewczynę, zacznij nad sobą pracować i w końcu się na pewno uda. Jeśli lubisz bycie samotnym, to dobrze, ważne, abyś był szczęśliwy z tym, jakie jest twoje życie.

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+