żona nie chce iść do pracy

Żona nie chce iść do pracy? Poznaj 3 skuteczne sposoby na zachęte jej!

Twoja żona nie chce iść do pracy? Czy możesz ją jakoś przekonać? Zmienić jej zdanie i sprawić, aby rozum przyszedł jej do głowy? Cóż, są na to pewne sposoby, nie każdy zadziała, ale nie zaszkodzi spróbować. Poznaj najlepsze sposoby na to, aby zachęcić twoją żonę do pójścia do pracy. Wybierz coś i zastosuj na swojej leniwej żonie.

Żona nie chce iść do pracy – co zrobić?

Najlepiej będzie ją przekonać, do tego, aby poszła i zrobiła to sama. Jak jednak można tego dokonać? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. Pamiętaj jednak, aby zachować spokój, jeśli ją kochasz, to zapewne możesz jej przemówić do rozsądku i sprawić, abyście razem zadbali o budżet domowy.

Pokaż jej, jakie są zalety pracy – posiadania własnych pieniędzy

Własne pieniądze są najlepsze, jeśli sam je zarobisz, to są one tylko twoje i nikt nie chce abyś je oddawał – tak jak to jest z pożyczonymi. Powinieneś pokazać jej, że pieniądze które dostaje od ciebie nie są całkowicie jej. Fakt, jesteście razem w związku i powinniście się dzielić pieniędzmi, ale to ty je zarabiasz, więc to ty masz nad nimi największą kontrolę z was obu. To powinno ją przekonać.

Powiedz jej, że nie będziesz jej utrzymywał

To trochę zastraszenie. Ale dlaczego nie dać jej do zrozumienia, że pieniądze nie są do wydawania na jej zachcianki? Jeśli chce sobie kupić nowe ubrania, lub pojechać na wakacje, to powinna sama na to zapracować, a nie tylko ciągnąć pieniądze od ciebie. Może ją to jednak rozzłościć, więc postaraj się jej to wytłumaczyć na spokojnie. Nie chodzi o to, abyś przestał dawać jej jakiekolwiek pieniądze, ale o to, aby nauczyła się jak ciężko jest je zarobić.

Przekonaj ją, że pracując razem, osiągniecie więcej

Razem można osiągnąć więcej, odnosi się to także do pieniędzy. Jeśli będziecie pracować i zarabiać pieniądze razem, będzie was stać na więcej, niż gdybyś zarabiał je tylko ty sam. Moglibyście wtedy pozwolić sobie na lepsze wakacje, lepszy dom. 

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+