zalety uprawiania seksu

Zalety uprawiania seksu – poznaj najważniejsze zalety seksu!

Jak wiadomo, seks jest bardzo przyjemny, to źródło wielu doznań, niezapomnianych wrażeń. Dzięki niemu budujemy silniejszą więź z partnerem. Można nawet zrzucić trochę zbędnych kilogramów podczas stosunku. Seks ma także wiele zalet zdrowotnych, i świetnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest sposobem, na pojawienie się radości na naszej twarzy. W dalszej części tekstu, dowiesz się dużo więcej na temat tego – jakie są zalety uprawiania seksu.

Zalecamy także sprawdzenie poprzedniego artykułuco pociąga kobietę w facecie.

Poznaj najważniejsze zalety uprawiania seksu!

1. Uprawianie seksu zwiększa pamięć

Czy wiesz o tym że uprawianie seksu zwiększa pamięć? Tak, dokładnie tak jest! Uprawianie seksu potrafi zwiększyć nasze tempo uczenia się, poprawić szybkość naszej reakcji, seks potrafi także zwiększyć naszą podzielność uwagi. Co więcej, według badań tuż po orgazmie człowiek jest bardziej twórczy! Warto więc przetestować to, na własnej skórze.

2. Seks potrafi wyleczyć przeziębienie

Coś o czymś prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście – seks potrafi wyleczyć przeziębienie! Uprawiając seks z naszym partnerem zwiększamy odporność naszego organizmu. Dzieje się tak ponieważ, uprawiając seks zwiększamy poziom przeciwciał w naszym organizmie. Wychodzi na to, że im więcej seksu uprawiamy, tym lepiej! Koniecznie powiedz o tym swojemu partnerowi.

3. Dodaje urody, potrafi odmłodzić

Jeśli uprawiamy seks, używając prezerwatywy, możemy polepszyć jakość naszej skóry. Skóra może stać się bardziej elastyczna, gładsza, mieć lepszy kolor. Dzieje się tak, ponieważ podczas zbliżenia, nasza krew krąży szybciej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Uprawianie seksu powoduje także, wydzielanie serotoniny, ona z kolei sprawia że mamy dobry nastrój, a na naszej skórze pojawia się promienny uśmiech, który potrafi dodać więcej urody.

4. Pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne

Jak napisaliśmy powyżej, dzięki uprawianiu seksu możemy spalić zbędne kalorie. Dzieje się tak ponieważ, seks angażuje niemalże wszystkie mięśnie. Podczas jednego stosunku, jesteśmy w stanie spalić niemalże 400 kalorii! Seks potrafi działać także przeciwbólowo, gdyż podczas stosunku nasz organizm wydziela endorfiny.

5. Uprawianie seksu, zmniejsza stres

Według badań, osoby które mają aktywne życie seksualne, są mniej zestresowane, lepiej radzą sobie w rozwiązywaniu problemów, mniej wstydzą się podczas wystąpień publicznych.

6. Seks sposobem na bezsenność

To pewne zjawisko, seks potrafi przyczynić się do lepszego snu, dzięki niemu można zasnąć o wiele łatwiej, i mieć lepszą jakość snu.

Gratulacje! Teraz znasz najważniejsze zalety uprawiania seksu! Podziel się tym z innymi, aby i oni zobaczyli jak wiele daje aktywność seksualna.

Nie wiesz jak podniecić kobietę? Sprawdź ten tekst i poznaj najlepsze sposoby!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+