przytulanie zalety

Przytulanie zalety – zobacz dlaczego warto się przytulać

Przytulanie się potrafi sprawić przyjemność, wywołać radość na twarzy, redukuje stres. Nie ma chyba osoby która nie lubiłaby tego robić, ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o innych korzyściach, jakie daje przytulanie zalety ? Przytulanie się ma wiele korzyści np. dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego. W poniższym tekście wymienimy Ci najważniejsze z nich! Zachęcamy także do sprawdzenia jakie korzyści daje całowanie się.

Przytulanie zalety – 6 powodów dla których warto się przytulać.

1. Przytulanie się potrafi poprawić nastrój

Podczas przytulania się z Twoim partnerem, potrafisz całkowicie wyłączyć myśli, dodatkowo pozbywasz się negatywnych emocji i myśli. Dzieje się tak ponieważ, w takiej sytuacji Twój organizm wytwarza hormon szczęścia, a także endorfiny.

2. Czujesz się błogo

Gdy się przytulasz stajesz się szczęśliwszy. Dlaczego tak jest? Ponieważ dostarcza nam to miłych doznań cielesnych, wtedy dochodzi do pobudzenia receptorów skórnych. Jeśli zaśniesz przytulona z partnerem, zobaczysz że obudzisz się szczęśliwsza niż zwykle. Nasz organizm wytwarza wtedy także endorfiny, sprawiają one że mniej odczuwamy ból.

3. Przytulanie zmniejsza ciśnienie krwi

Podczas przytulania organizm wywołuję oksytocynę, substancja ta pozwala zmniejszyć ciśnienie krwi, co za tym idzie zmniejszamy ryzyko choroby serca, redukujemy stres.

4. Dzięki przytulaniu możemy oderwać się od rzeczywistości

Jeśli szczerze się przytulasz ze swoim partnerem, potrafisz przestać myśleć o wszystkich innych sprawach i rozkoszować się wyłącznie tym. przytulanie zalety jest idealnym sposobem na oderwanie się od spraw codziennych.

5. Poprawienie jakości snu, łatwiejsze zasypianie

Możemy lepiej zasypiać, lepiej spać jeśli przed snem poprzytulamy się z partnerem. Dzieje się tak ponieważ, przytulając się rozluźniamy mięśnie co potrafi zapewnić nam o wiele lepszy sen. Spróbuj tego koniecznie!

6. Przytulanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa

Dzięki przytulaniu czujesz ciepło, bliskość drugiej osoby. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i pozwala pozbyć się lęków.

Poznałeś najważniejsze korzyści przytulania się! Teraz wiesz, jak wiele korzyści potrafi przynieść, ta prosta i przyjemna czynność.

Podziel się ze znajomymi aby i oni poznali korzyści przytulania (możesz to zrobić klikając którąś z ikon społecznościowych)

Zapraszamy także do sprawdzenia postu jak poznać że podobasz się kobiecie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+