masturbacja

Masturbacja – Poznaj 6 najczęstszych pytań dotyczących masturbacji

Masturbacja jest często poruszanym tematem – zwłaszcza wśród młodzieży. Często pojawiają się pytania tj. czy warto się masturbować, czy jest to zdrowe. W tym wpisie, chcemy przybliżyć Wam odpowiedzi, na najczęściej zadawane pytania. Odpowiedzi są krótkie ale zwięzłe. Warto także sprawdzić wpis o tym, jak skończyć z masturbacją, pomoże on osobą, które już się masturbują i mają z tym problem – ponieważ niektóre osoby z tym przesadzają i nie wiedzą jak przestać.

masturbacja

Przyczyny masturbacji

Jedną z wielu przyczyn jest ciekawość – szczególnie wśród młodzieży. Chcą oni poznać tę tajemną masturbację, sprawdzić co to takiego. Dotyczy to nie tylko chłopców ale i dziewczyn, chociaż zdecydowanie chłopców.

W dzisiejszym świecie, jesteśmy bombardowani reklamami – np na tej stronie – które chcą abyśmy myśleli o seksie, na każdym kroku nas do tego kuszą. Dlatego młodzież chcę poznać co to takiego masturbacja.

Przyczyny u dorosłych mogą być różne: problemy w małżeństwie, związku. Ale jedną z najczęstszych jest – przyjemność jaką niesie ze sobą masturbacja.

Przyjemność ta, nieraz sprawia że osoby masturbujące się, mają problem z jej zaprzestaniem. Nieraz nie jest to łatwe do zakończenia, ponieważ sprawia to radość, oraz przyjemność.

Są to największe przyczyny masturbacji, więc uważam, że tyle wystarczy w tym pytaniu.

Masturbacja zalety i wady

Sprawdź jakie są zalety i wady.

Zalety

Jest sporo zalety masturbacji, poniżej zostaną wymienione najlepsze z nich.

Redukcja stresu – pozwala ona zapomnieć o stresie, sprawić że nie będziemy się aż tak bardzo denerwowali.

Łagodzenie bólu – pomaga zredukować bół, zapomnieć o nim, a na pewno pomaga sprawić że będzie mniej odczuwalny

Poprawienie jakości seksu – pomimo, że często masturbacja jest brana jako unikanie seksu, lub brak możliwości jego uprawiania, pozwala ona polepszyć kontakty seksualne z partnerem.

Poprawienie koncentracji – jedna z największych zalet, masturbacja pomaga zwiększyć naszą koncentrację.

Wady

Może wydawać się to dziwne, ale nie ma wad masturbowania się. Nie szkodzi ona na zdrowie, nie ma na nie negatywnego wpływu.

jedyną z wad może być to, że stanie się ona czymś co uzależniło daną osobę. To może wpłynąć negatywnie na związek małżeński, partnerski.

To tylka jedyna wada, nie można dopuścić aby stała się ona zbyt uzależniająca, trzeba zachować dystans.

Tutaj, można sprawdzić jak sobie poradzić, jeśli masturbacja stanie się w naszym życiu zbyt dużym nałogiem. Jest to krótki i wartościowy post, o tym jak skutecznie skończyć z masturbacją.

Masturbacja u kobiet sposoby

Elektryczna szczoteczka do zębów – wsadzenie uchwytu do trzymania w dłoni do pochwy. Jest to bardzo skuteczny sposób, działa podobnie jak wibrator, niektóre kobiety twierdzą że, jest to zbyt uzależniające.

Palcówka – jest to najczęstszy sposób na msturbację u kobiet. Najczęstszy ponieważ nie wymaga żadnego sprzętu, ale jest on bardzo skuteczny, szczególnie jeśli wie się jak to robić.

Wibrator – popularny i przez wszystkich znany sposób. Są różne rodzaje wibratorów, do wsadzania, do przykładania.

Lanie strumienia wody na cipke – wiele kobiet uważa to, za jeden z przyjemniejszych sposobów na podniecenie.

Masturbacja u mężczyzn sposoby

U mężczyzn jedyny sposób to, tradycyjnie „walenie”.

Jednakże, są pewne sposoby które pozwolą zwiększyć przyjemność.

Używanie nawilżaczy, penis jest twardy i suchy, nawilżenie go może dać o wiele więcej przyjemności niż na sucho. Można zacząć nawet ze zwykłym mydłem.

Nie dochodź od razu, przed dojściem zrób przerwę, odczekaj nawet kilka minut i następnie powtórz tę czynność. Pomoże Ci to sprawić sobie o wiele większą przyjemność, niż dojście od razu. Ten sposób, może pomóc ci w życiu seksualnym, sprawi że łatwiej będzie ci panować nad wytryskiem, będziesz mógł wytrzymać dłużej.

Założenie na penisa pierścienia erekcyjnego – pomoże to utrzymać penisa twardego i dać mocniejszy orgazm.

Kiedy się masturbować ?

Jeśli jesteście młodsi, najlepiej wtedy, kiedy jesteście sami. Powinno się zadbać aby w pobliżu nie było nikogo, kto może nam w tym przeszkodzić, nie chcemy w końcu aby ktoś z rodziny się o tym dowiedział. Rodzice, na pewno by to zrozumieli, ale rodzeństwo czy ktoś inny mógłby się naśmiewać.

Czy warto się masturbować ?

Patrząc na to, jak wiele jest korzystnych faktów – tak!

Masturbacja nie jest niczym złym, jedyne czego można się bać, to to, że stanie się ona zbyt przyjemna i ciężko nam będzie z nią skończyć.

Nie jest to grzech, jest to zwykła przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić.

Warto jednak częściej współżyć z małżonką/partnerką, niż zaspokajać się samemu.

Masturbacja jak często to robicie ?

Teraz pytanie do Was – jak często się masturbujecie? Dajcie o tym znać w komentarzach, sprawdźmy czy jesteście uzależni czy potraficie zachować dystans. A może wcale się nie masturbujecie?

Jeśli ten post był dla Ciebie przydatny, udostępnij go a także sprawdź inne wpisy na naszej stronie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+