Seks analny - Czy jest bezpieczny dla zdrowia? Jakie jest ryzyko?

Seks analny – Czy jest bezpieczny dla zdrowia? Jakie jest ryzyko?

Seks analny bez zabezpieczenia nie jest bezpieczny, ponieważ niesie to wiele ryzyk takich jak: zarażenie wirusem HIV, wirusem HPV. Uprawianie seksu analnego, może także przyczynić się do zachorowania na raka odbytu.

Jak można zabezpieczyć się przed tymi chorobami, wirusami? Podstawą tutaj będzie żel analny, a także gruba prezerwatywa. Nie zabezpieczy to całkowicie, ale zmniejszy ryzyko zachorowania na wymienione powyżej choroby.

Wiele osób, do dziś uważa seks analny za przekroczenia granicy intymności. W wielu krajach wzbudza on spore kontrowersje.

Sprawdź także wpis na temat tego jakie zalety ma uprawianie seksu.

Seks analny – ryzyka, bezpieczeństwo

Jak się zabezpieczyć przed stosunkiem analnym:

1. Higiena odbytu

Odbytnica przed jest fizjologicznie pusta, lecz nie zaszkodzi przed stosunkiem wykonać lewatywy po to, aby pozbyć się grudek, wyczyścić odbyt.

2. Żel nawilżający, prezerwatywa

Przed stosunkiem, należy użyć żelu intymnego który nawilży odbyt. W przeciwnym razie może dojść do przetarć na członku. Należy także zaopatrzyć się w dobrą prezerwatywę, która zabezpieczy nas przed wirusami.

3. Przed stosunkiem, para musi być rozluźniona

Musicie być rozluźnieni, aby ten rodzaj seksu dał Wam przyjemność. Dobrze na początku zacząć stosunek pochwowy, zapewni to większe rozluźnienie dla Ciebie oraz partnerki. Podczas tego stosunku warto także, dotykać kobietę, w czułych miejscach (pieścić ją) aby była rozluźniona. Dowiesz się jak to zrobić z tego artykułu.

4. Przystąpcie do penetracji

Możecie przystąpić do penetracji. Powinieneś zacząć powoli, i czule, jeśli partnerka odczuję ból, zróbcie przerwę na kilka minut, po czym spróbujcie ponownie. Jeśli dalej będą występować bóle to znak, że partnerka nie jest wystarczająco rozluźniona.

Jakie choroby, ryzyka może przynieść seks analny?

Hemoroidy:

Odbywanie stosunku analnego, zwiększa ryzyko wystąpienia w przyszłości hemoroidów. Hemoroidy wywołują także inne czynności, ale warto mieć to na uwadze. Jeśli już mamy hemoroidy, nie powinno się uprawiać seksu analnego.

Inne skutki uboczne:

Seks analny może wywołać pewne wirusy, takie jak: wirus HIV, zakażenie bakterią coli, zapalenie wirusem WZW.

Teraz wiesz jakie ryzyka niesie seks analny! Zastosuj się do naszych rad, aby zniwelować niektóre z nich.

Jeśli ten tekst był pomocny to, prosimy udostępnij go innym! Zobacz także wpis – jakie zalety ma całowanie się.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

🔔 Szukasz spotkań bez zobowiązań?👉 Sprawdź ten portal!
+